Трохи історії. Бісер і його виникнення
Про бісероплетінні
"Як вишивати бісером і що це таке?" це питання часто задають початківці рукодільниці, які вирішили присвятити себе цій хобі. Вперше зіткнувшись з даним видом рукоділля, багато хто не особливо вникає в глибоку суть, закладену в цей вид творчості. Будь-яка ручна робота високо цінується, у тому числі і виконана своїми руками для себе. На відміну від інших видів хобі, таких як малювання, вишивка бісером картин не вимагає особливих навичок від рукодільниці, крім терпіння. Однак, варто розуміти, що без творчого підходу і правильного підбору бісеру до схеми можна отримати недостатньо хороший результат в підсумку.
Для початку звернемося до історії, щоб зрозуміти, що ж таке вишивання бісером та чи все так просто насправді.
Вперше бісером, а якщо бути точніше ― скляними намистинами, вишивали в стародавньому Єгипті. Ними прикрашали одяг і мозаїки, елементи декору в храмах і святилищах. Йому приділяли дуже важлива увага, т. к. виробам зі скла зраджували велике значення і часто навіть надприродні властивості. Існує стародавня легенда, що одного разу мореплавці з Фінікії, не знайшовши підходящих каміння для облаштування вогнища на нічліг, обклали його содою, а на ранок виявили замість соди прозорі злитки. Так це чи ні, але не існує точних відомостей звідки з'явився бісер і де почалася його історія. Можна лише припустити, що зважаючи на велику увагу до прикрас і культурі, у багатьох народах протягом часу цей вид творчості з'явився раніше або пізніше.
Чеський бісер: історія виникнення
Довгий час бісер був скляним і крихким, однак нові відкриття в науці дозволили удосконалити технологію виготовлення та використовувати інший матеріал. Центром виготовлення бісеру була Італія ― в той час зосередження культури середньовіччя. Майстри завжди оберігали свої секрети виготовлення зі скла і передавали їх своїм учням. Досі виготовлений в ті часи бісер має чудові властивості і перенесення кольорів, і залишається загадкою, яким чином були досягнуті такі результати.
Через кілька століть, в 17 столітті, новим відкриттям богемських майстрів стало використання деревної смоли і соди для виготовлення бісеринок. Як результат ― вийшов дуже стійкий до пошкоджень матеріал з прекрасною забарвлення і стійкістю до зношування. Сьогодні це більш відомий чеський бісер Preciosa, популярний у всьому світі.
Головна відмінність цього бісеру ― надійність і якість. Всі бісеринки мають однаковий розмір і вагу, їм зручно вишивати будь-які картини і схеми, а величезна кількість квітів гарантовано забезпечить необхідний відтінок бісеру до схеми. Сьогодні бісер різного виду ( круглий, рубаний, трикутний, кубічний) можна придбати в інтернет магазинах. У нас Ви також можете придбати дешево Чеський бісер Preciosa.